Skip to main content
Philibert du Charme Carignan Vieilles Vignes

Philibert du Charme Carignan Vieilles Vignes

Druivenras/Vinificatie
Deze Philibert du Charme is een ode aan de Pays d'Oc en wordt gemaakt van de typische Zuid-Franse druif Carignan. De druiven zijn afkomstig van 'Vieilles Vignes'  uit twee verschillende terroirs: de klei-kalksteenbodems van de Minervois voor rijp fruit en tannines, en de koelere heuvels van de Corbières voor frisheid.

De druiven worden met de hand geoogst. Om de fruitigheid te benadrukken, ondergaat 25% van de oogst een vergisting met hele trossen. De rest wordt op traditionele wijze gevinifieerd met twee weken inweking voor ronde tannines. De wijn rijpt vervolgens enkele maanden, waarbij 10% op houten vaten verblijft en de rest in roestvrijstalen tanks om de elegantie te bewaren.

Proefnotitie
De wijn heeft een dieprode kleur met paarse reflecties. In de neus aroma's van rood en zwart fruit, zoals zwarte bes en aardbei, aangevuld met subtiele tonen van zoethout en zwarte peper. In de mond is de wijn uitstekend in balans met een fijne frisheid en fluweelzachte tannines. Lichte hints van specerijen en geroosterde nuances zorgen voor extra complexiteit, wat resulteert in een elegante en typerende Carignan.

Wijn/Spijs
Door zijn fruitige en kruidige karakter is het een ideale begeleider van langzaam gegaarde, gestoofde vleesgerechten of diverse mediterrane schotels met veel kruiden. Daarnaast combineert de wijn voortreffelijk met rijpe kazen als smaakvolle afsluiting van de maaltijd. 

Specificaties
  • Land
    Frankrijk
    Frankrijk
  • Gebied
    Zuid-Frankrijk
  • Deelgebied
    Pays d'Oc
  • Kleur
    Rood
  • Alcohol
    13
  • Volume
    0.75
  • Vintage
    2024
  • Allergenen ei
    Nee
  • Allergenen melk
    Nee
  • Allergenen sulfieten
    Ja
  • Biologisch
    Nee
  • Type sluiting
    Kurk
  • Verpakking hoeveelheid
    6